پايين آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی

پايين: آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب باشگاه خبرنگاران جوان اوقات شرعی

گت بلاگز آذربایجان شرقی قوانین زاید بر سر راه سرمایه گذاران کنار گذاشته شود

فرماندار شهرستان بناب گفت: قوانین و دستورالعمل های زاید و دست و پا گیر باید کنار گذاشته شود تا پرسشها مربوط به سرمایه گذاران مرتفع شود.

قوانین زاید بر سر راه سرمایه گذاران کنار گذاشته شود

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ولی الله فرج اللهی در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی این شهرستان با بیان اینکه تا آخر امسال 3 هزار و 50 شغل تازه باید در شهرستان بناب ایجاد شود، افزود: دستورکار جلسات اقتصاد مقاومتی با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای سال اقتصاد مقاومتی کارآفرین است و تلاش خواهیم کرد با تحقق منویات معظم له کارنامه قابل قبولی را ارائه کنیم.

وی با اشاره با برنامه ها و سیاست های دولت مبنی بر ایجاد نزدیک به یک میلیون شغل در سال در کشور جهت ایجاد توازن در بازار کار افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ظرفیت مناسبی است تا پرسشها و موانع سد راه تولید در این شهرستان بررسی و با بهره گیری از توانمندی های موجود برطرف شوند.
به گفته مدیر کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان بناب، تا آخر امسال 7 طرح نیمه تمام کشاورزی در سطح شهرستان و با اشتغال زایی 165 نفر مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که جهت اجرای این طرح ها 21 میلیارد و 530 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است است.
فرج اللهی اضافه کرد: امسال 13 طرح نیز در بخش صنعت شهرستان راه اندازی خواهد شد که با اشتغال زایی 950 نفر جهت تکمیل این پروژه ها 220 میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه نشانه مسئولان شهرستان باید حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان باشد؛ تأکیدکرد: مسئولان باید قوانین و بخشنامه های کهنه و دست و پاگیر را کنار گذاشته و با حمایت از سرمایه گذار در جهت ایجاد اشتغال و زیاد کردن تولید گام بردارند.
فرج اللهی افزود: امروز متأسفانه وجود بعضی قوانین دست و پاگیر مانع توسعه و سرمایه گذاری است.
فرماندار بناب در ادامه گفت: بزودی 45 قطعه زمین یک هزار متری در شهرک صنعتی بناب آماده واگذاری به متقاضیان تازه ایجاد واحدهای تولیدی بوده و در این زمینه اقدام خواهد شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بناب نیز در این نشست با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون پرسشها چندین واحد تولیدی این شهرستان در کارگروه برطرف موانع تولید و تسهیل در سرمایه گذاری بررسی و جهت برطرف پرسشها آن ها تصمیم گیری و اقدام مورد نیاز انجام شده است هست؛ افزود: 13 طرح و پروژه صنعتی تا آخر سال 96 در سطح شهرستان بناب افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
سیروس زاهدی فر تأکید کرد: برطرف موانع تولید مقدمه اشتغال زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی سپس از بهره برداری طرح فرآوری سیلیس با تولید 200 هزار تن در سال طی ماه آینده خبرداد و اظهارکرد: جهت اجرای این پروژه 10 میلیارد تومان به وسیله بخش شخصی هزینه شده است که با افتتاح آن جهت 30 نفر بطور مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بناب خاطرنشان کرد: در صورت تأمین آب مورد نیاز فاز دوم این واحد که پودرسازی است در آینده به وسیله بخش شخصی تکمیل و راه اندازی خواهد شد.
انتهای پیام/خ

واژه های کلیدی: اقتصاد | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | فرماندار بناب | قوانین زاید | سرمایه گذاران | مشکلات | آذربایجان شرقی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog