پايين آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی

پايين: آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب باشگاه خبرنگاران جوان اوقات شرعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فضای دروغگویی و افترا باید به آخر برسد / نهاوندیان

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بدگویی، تهمت و دروغ‌ها علیه مسوولان به خاص بانوان که کمر خدمت جهت مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده‌اند، بسی

فضای دروغگویی و افترا باید به آخر برسد / نهاوندیان

نهاوندیان: فضای دروغگویی و افترا باید به آخر برسد

عبارات مهم : احساس

رئیس دفتر مدیر جمهور گفت: بدگویی، تهمت و دروغ ها علیه مسوولان به خاص بانوان که کمر خدمت جهت مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده اند، بسیار مایه تاسف هست. اینکه افرادی به خود اجازه می دهند هر طور که می خواهند ناسزا گفته و مطالبی بی سند منتشر کرده و اتهام وارد کنند، خلاف قانون اساسی بوده و نظام حقوقی ما باید در برابر این جرایم مشهود برخیزد.

به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان در مراسم تکریم الهام امین زاده و معارفه شهیندخت مولاوردی به عنوان دستیار خاص مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی و معصومه ابتکار به عنوان معاون مدیر جمهور در امور زنان و خانواده که در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: این جلسه محل تکریم حقوق، تکریم زن، خانواده و مدیران زن خدوم ملت است.

فضای دروغگویی و افترا باید به آخر برسد / نهاوندیان

وی در ادامه با بیان آنکه امسال، سال اقتصاد مقاومتی اعلام شده است هست، اظهار کرد: معنای اعلام نام سال آن است که هر مدیری در هر جایگاهی ماموریت های خود را با این اولویت سمت دهی کند.

رئیس دفتر مدیر جمهور در ادامه با بیان آنکه همه می دانیم جهت آنکه تولید در کشور راه بیفتد و اقتصاد درون زا و برون گرا نمایان شدن پیدا کند باید سرمایه گذاری صورت گیرد، گفت: در این میان به سرمایه انسانی بیش از سرمایه مادی نیاز داریم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بدگویی، تهمت و دروغ‌ها علیه مسوولان به خاص بانوان که کمر خدمت جهت مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده‌اند، بسی

نهاوندیان در ادامه با تاکید بر آنکه سرمایه های انسانی نیاز به احساس امنیت دارند و باید در کشور احساس امنیت کنند، گفت: سرمایه های انسانی در صورتی که احساس امنیت داشته باشند فضای شکوفایی استعدادهایشان فراهم می شود و می توانند بی خوف و خطر خلاقیت داشته و تشکل هایی تشکیل دهند و یا آنکه ارتباطات داخلی و بین المللی برقرار کنند و نقد و ایرادات سازنده ارزش را نیز بیان کرده و… به همین ترتیب باید سرمایه های انسانی ما احساس امنیت داشته باشند.

وی در ادامه با بیان آنکه فضای کسب و کار در کشور باید به گونه ای باشد که سرمایه گذار بداند که اگر براساس قوانین روز کشور جهت انجام پروژه ای بلندمدت تامین سرمایه کند، نوسانات پرشتاب مقررات و قوانین توجیه اقتصادی آن پروژه را در سال های آینده برهم نمی زند، گفت: به این ترتیب اختیارات مالکیت و مدیریت آن در معرض آسیب نبوده و بازار تولید و صادرات آن در معرض تصمیمات یک شبه از بین نرفته و سرمایه افراد نیز امنیت دارد.

رئیس دفتر مدیر جمهور با تاکید بر آنکه احساس امنیت موجب پیشرفت هر سرمایه گذاری هست، عنوان کرد: عنوان اقتصاد مقاومتی با حقوق شهروندی ارتباط وسیع و عمیقی دارد لیکن اگر بخواهیم از فضای کسب و کارمان توانمندی، آمادگی و مساعدتر بودن اقتصاد کشور عزیزمان ایران در مسابقه بین فضاهای کسب و کار و سرمایه های فراوان و سرگردان در دنیا برسد، باید خبر امنیت و فضای حقوقی امن و مطمئن به دنیا بدهیم.

فضای دروغگویی و افترا باید به آخر برسد / نهاوندیان

نهاوندیان در ادامه با بیان آنکه امروز افتخار می کنیم کشور عزیزمان ایران در منطقه ای پرآسیب و پرآشوب از امنیت برخوردار هست، گفت: نباید منظور ما از امنیت تنها امنیت نظامی و انتظامی باشد بلکه باید خبر امنیت اقتصادی، حقوقی و حیثیتی از کشور عزیزمان ایران به گوش جهانیان برسد.

وی تاکید کرد: در اصل 22 قانون اساسی به صراحت تاکید شده است که «حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و اشتغال اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند» به این ترتیب قانون اساسی مصونیت و امنیت را ابتدا جهت حیثیت افراد مهم شمرده و این به آن معناست که هر انسانی باید در نظام اسلامی احساس امنیت حیثیتی کند و آن روز، روز شکوفایی اقتصاد، کارآفرین کشور عزیزمان ایران خواهد بود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: بدگویی، تهمت و دروغ‌ها علیه مسوولان به خاص بانوان که کمر خدمت جهت مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده‌اند، بسی

رئیس دفتر مدیر جمهور همچنین با تاکید بر آنکه باید به گونه ای واکنش‌ها کنیم که علاوه بر شهروندان کشور کسانی که از خارج وارد کشور عزیزمان ایران می شوند نیز احساس امنیت کامل داشته باشند، اظهار کرد: باید فضا را به گونه ای کنیم که هر کس به کشور عزیزمان ایران سفر کرد احساس کند نظام سیاسی و حقوقی ای وجود دارد که از حقوق آن فرد بیش از خود وی حراست خواهد کرد این در حالی است که باید بر فضای رسانه ای و اجتماعی ما نیز چنان فرهنگی حاکم باشد.

نهاوندیان تصریح کرد: هیچ کس در هیچ موقعیت و مقامی نباید جرأت تعرض به حیثیت فرد و شهروند دیگری را داشته باشد و همه باید بدانند اگر تعرض کردند چنان مجازات می شوند که از کرده و گفته خود به شدت پشیمان خواهند شد.

فضای دروغگویی و افترا باید به آخر برسد / نهاوندیان

وی ادامه داد: در کشور باید فضایی که در آن هر کس با سوءاستفاده از تریبون، عنوان وکالت یا مدیریتی می تواند به خود اجازه دهد دروغ گفته، افتراع پخش کند و به دیگران توهین کند به آخر برسد و آن روز روزی است که می توانیم مراسم خوش حالی تحقق قانون اساسی در کشور را بگیریم.

رئیس دفتر مدیر جمهور تاکید کرد: روزی قانون اساسی در کشور محقق می شود که فرهنگ عمومی و فضای رسانه ای ما به گونه ای شود که به جای اینکه دروغ یک دروغگوی افتراع زن بازنشر شود هر کس در هر امکان و فرصتی که است در برابر دروغ و افتراع برخیزد.

نهاوندیان ادامه داد: بدگویی، تهمت و دروغ ها علیه مسوولان به خاص بانوان که کمر خدمت جهت مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده اند، بسیار مایع تاسف هست. اینکه افرادی به خود اجازه می دهند هر طور که می خواهند ناسزا گفته و مطالبی بی سند منتشر کرده و اتهام وارد کنند، خلاف قانون اساسی بوده و نظام حقوقی ما باید در برابر این جرایم مشهود برخیزد.

وی همچنین با اشاره به آنکه بسیاری از افراد باشخصیت از اینکه در مورد خود سخن بگویند یا از خود دفاع کنند، ابا دارند، گفت: این ارزش یک نظام حقوقی است که اجازه توهین، تعرض و افتراع را به افراد ندهد و خوشبختانه مدیر جمهور در دولت یازدهم با تدبیر و ابلاغ رسمی منشور حقوق شهروندی گام مهمی جهت اجرای قانون اساسی برداشت.

رئیس دفتر مدیر جمهور با بیان اینکه مدیر جمهور در مجلس شورای اسلامی جهت دفاع از وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم نسبت به اجرای حقوق شهروندی تاثیر فراوانی داشته اند، گفت: گویی ترجیع بند برنامه های دولت دوازدهم اجرا و حراست از «حقوق شهروندی» در عمل و اجرا و پیگیری آن از وزرا است.

وی ادامه داد: در ماده 9 منشور حقوق شهروندی اصل 22 قانون اساسی با صراحت بیشتری آمده است به طوری که تاکید شده است این مساله باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود آیا که هیچ کس به خاص آنهایی که از تریبون عمومی استفاده می کنند این حق را ندارند که به حیثیت دیگران صدمه بزنند.

نهاوندیان در ادامه به ماده 13 منشور حقوق شهروندی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر منشور حقوق شهروندی سند رسمی حکومت است و جهت تحقق کامل آن و اینکه حتی در گوشه های دور افتاده از روستاهای کشور هم هیچ کس به خود حق ندهد که به حقوق شهروندی تعرض کند نیاز به تلاش و کار جدی داریم.

رئیس دفتر مدیر جمهور تاکید کرد: باید فضا را به گونه ای کنیم که اگر کسی به حیثیت دیگری تعرض کرد همه جامعه نسبت به آن نگاه ترش رویانه داشته تا آن شخص احساس کند که حتی اگر جهت بر سر زبان ها افتادن این کار را کرد با این روش از او به نیکی در جامعه یاد نخواهد شد.

وی ادامه داد: باید امکان استفاده از حقوق شهروندی و توان افزایی در این راستا شکل بگیرد که البته دولت به دنبال توانمندسازی در حقوق شهروندی، حقوق زنان و خانواده است.

نهاوندیان ادامه داد: امروز از کشور عزیزمان ایران به عنوان جذابترین اقتصاد در حال ظهور یاد می شود. این در حالی است که مخالفان برجام و آنهایی که تنها سخن پراکنی کرده و جرأت اقدام ندارند امروز به دنبال این هستند که فضای اعتماد به کشور عزیزمان ایران ایجاد نشود که البته باید هوشمندانه در برابر این تخریب و بدعهدی ایستادگی کنیم.

رئیس دفتر مدیر جمهور ادامه داد: هر جا بتوانیم احساس اعتماد به کشور عزیزمان ایران را تقویت کنیم در این مسیر موفق عمل کرده ایم و هر یک از قراردادهایی که در بخش های متفاوت منعقد می شود در جهت تقویت اعتمادافزایی نسبت به کشور عزیزمان ایران هست. به این ترتیب توهین ها و بداخلاقی های داخلی درست مانند حرکت های ضدبرجامی به این احساس امنیت در اقتصاد کشور عزیزمان ایران ضربه می زند و باید با آنها مقابله کنیم.

وی همچنین با گرامیداشت یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان همواره تلاش کرد تا اعتدال را بیاموزد و از گسست ها جلوگیری کند.

وی ادامه داد: مسیر دولت مسیر اعتدال و احترام و تکریم مردم و عقاید متفاوت است لیکن این مسیر راه نجات و پیشرفت کشور بوده و در مسیر اعتدال است که می توانیم همه گرایش ها و نظرات را در کنار هم داشته باشیم.

نهاوندیان در ادامه با تقدیر از تلاش ها و کارها ارزشمند الهام امین زاده در معاونت حقوقی مدیر جمهور و در دوران تصدی مسوولیت دستیاری مدیر جمهور در امور حقوق شهروندی و همچنین برجسته شمردن شخصیت معصومه ابتکار در داخل و خارج از کشور گفت: مطمئناً حضور ایشان در معاونت امور زنان و خانواده می تواند فضای گسترده تری در ساختن فرهنگ و توانمندسازی زنان و خانواده ها ایجاد کنند. این در حالی است که در حوزه زنان و خانواده نیاز به بروکراسی عریض و طویل نداریم بلکه باید ساختن فرهنگ و ایجاد فضاهای حمایتی در این زمینه را در دستور کار خود قرار دهیم.

رئیس دفتر مدیر جمهور همچنین گفت: تلاش های فراوان، شجاعانه و بردبارانه شهیندخت مولاوردی در معاونت امور زنان و خانواده مدیر جمهور شایسته تقدیر هست، ایشان در دوران مسوولیت خود با امکانات محدود کارها بسیار خوبی را به انجام رسانده اند و امروز در موقعیتی هستند که نه تنها از حقوق زنان بلکه باید به عنوان دستیار خاص مدیر جمهور از حقوق همه شهروندان با توانایی خود دفاع کنند.

وی در آخر گفت: در اجرای حقوق شهروندی در جامعه نیاز به بسیج عمومی مردم و همراهی آنها داریم لیکن اگر مردم در صحنه باشند تلاش ها و کارها رو به جلو خواهد بود و امیدواریم در دوران مسوولیت زن مولاوردی شاهد پیشرفت در این راستا باشیم.

واژه های کلیدی: احساس | امنیت | ایران | قانون | سرمایه گذار | قانون اساسی | حقوق شهروندی | ریاست جمهوری | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog