پايين آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی

پايين: آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب باشگاه خبرنگاران جوان اوقات شرعی

گت بلاگز بین‌الملل نشست سه جانبه الجزایر، مصر و تونس جهت بررسی بحران لیبی

الجزایر از نشست سه جانبه وزیر خارجه این کشور به همراه وزرای خارجه مصر و تونس به منظور بررسی بحران لیبی خبر داد.

نشست سه جانبه الجزایر، مصر و تونس جهت بررسی بحران لیبی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از المنار، وزارت امور خارجه الجزایر از نشست سه جانبه وزرای خارجه الجزائر، مصر و تونس طی روزهای ۵ و ۶ ژوئن آینده (۱۵ و ۱۶ خرداد) در پایتخت الجزائر به منظور بررسی بحران لیبی خبر داد.

عبارات مهم : وزیر امور خارجه
خبرگزاری الجزایر (واج) به نقل از «عبدالعزیز بن علی الشریف» سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور گزارش داد: در جهت ادامه مشورت بین الجزائر، مصر و تونس، «عبدالقادر مساهل»، «سامح شکری» و «خمیس الجهیناوی» وزرای خارجه سه کشور به منظور ارزیابی اوضاع لیبی در سایه تحولات سیاسی امنیتی اخیر گرد هم می آیند.

الشریف همچنین افزود که وزرای خارجه سه کشور ارزیابی را در خصوص تلاش هایی که لیبیایی ها، کشورهای همسایه و دیگر اعضای جامعه بین الملل جهت حل بحران انجام می دهند ارائه خواهند کرد.

مقامات مصر روز یکشنبه به شورای امنیت شرکت ملل متحد اعلام کردند که حملات نظامی به مواضع تروریست ها در شرق لیبی در جهت «دفاع از خود» صورت می گیرد.

«سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر نیز پیش از این گفته بود: همه اطلاعات و شواهد حاکی از این است که تروریستهای دخیل در اتفاق المنیا در لیبی آموزش دیده اند.

شایان ذکر است که در حمله روز جمعه گذشته به اتوبوس حامل قبطی های مصر ۲۹ نفر کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

عبدالفتاح السیسی مدیر جمهوری مصر در سخنان خود بعد از نشست با مسئولان امنیتی و نظامی این کشور در خصوص حمله المنیا عنوان داشت که مصر در حال حاضر در جنگ علیه تروریسم به سر می برد و ما حملات قدرتمندی را علیه مواضع تروریستها انجام می دهیم.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | بین الملل | الجزایر | نشست سه جانبه | وزیران خارجه | مصر | تونس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog