پايين آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی

پايين: آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب باشگاه خبرنگاران جوان اوقات شرعی

گت بلاگز علمی پزشکی تحصیل 200 هزار دانشجو در این عرصه ، پیشتازی بخش شخصی از دولتی در حوزه علوم پزشکی

وزیر بهداشت با اشاره به نقش مثبت بخش شخصی در حوزه علوم پزشکی گفت:طی چهار دهه اخیر در این حوزه پیشرفت قابل توجهی از نظر تولید علم نیز داشتیم.

تحصیل 200 هزار دانشجو در این عرصه ، پیشتازی بخش شخصی از دولتی در حوزه علوم پزشکی

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ حسن هاشمی وزیر بهداشت عصر امروز در مراسم بزرگداشت استعداد های درخشان در عرصه علوم پزشکی اظهار کرد: دانشگاه منشا همه تحولات است و این مسئله را بعضی از سیاستمداران پذیرفته و بعضی دیگر آن را قبول ندارند که البته رهبران نقشی خاص در پیشرفت و ترقی دارند.

عبارات مهم : آموزش
وی با بیان اینکه نیروی انسانی سرمایه مهم هر نظامی است و منابع انسانی متخصص پیش قراول پیشرفت محسوب می شود، ادامه داد: در طول چهار دهه کارهای خوبی صورت گرفته ولی در این بین اطراف ما نیز با سرعت در حال پیشرفت هستند که در بعضی از موارد سرعت رشد آنها زیاد از کشور ما است .

وزیر بهداشت عنوان کرد: در حوزه علوم پزشکی به علت همکاری بخش شخصی اوضاع بهتر است و این بخش در بعضی از مواقع نیرومند تر از قسمت دولتی عمل کرده هست.

وی با بیان اینکه هرچه وقت می گذرد سایه جنگ کم تر شده است و اگر اتفاقاتی مثل تحمیل جنگ ، تحریم ها و ترساندن نبود امروزه کشور عزیزمان ایران جایگاه بهتری داشت ؛ افزود: حلم و علم برگرفته از دانش و تجربه باعث پیشرفت زیاد کشور است و همه ناگزیر باید این مسیر را دنبال کنند و افتخار می کنم که در کشورمان بیش از ۶۰ دانشگاه مقام ممتازی داشته و سال های زیادی نیاز کشور را از نظر آموزش به خارج برطرف کرده اند.

هاشمی تصریح کرد: کشورمان در تولید علم مقام اول را در اختیار دارد و اساتیدی با ارزش جهت علم ، کشور و مردم فارغ از هر نگاه سیاسی و باور اعتقادی زحمت می کشند.

وی تاکید کرد: اکنون ۱۸ هزار عضو هیات علمی آموزش ۲۰۰ هزار دانشجو را بر عهده دارند که مسئله اخلاق سرآمد آموزش ها محسوب می شود.

وزیر بهداشت عنوان کرد: در طول دولت یازدهم کارهای بسیاری در حوزه سلامت انجام شده است است که اگر نگاه های غرض آلود سیاسی نبود رشد و ترقی این کارها زیاد نمود پیدا می کرد.
هاشمی با بیان اینکه مجاری که از طریق پول مردم اداره می شود باید کارها را اطلاع رسانی کنند، تصریح کرد: آنقدر گرفتار حاشیه شده است ایم که متن مهم یعنی همان اداره امور کشور و خدمت رسانی به مردم است را متاسفانه فراموش کرده ایم .

وی با بیان اینکه در حوزه آموزش با وجود مشکل کار، کارها خوبی انجام شده،گفت: ۵۰۰ هزار علاقه مند به رشته تحربی در کشور وجود دارد و این تعداد مشتاق حوزه علوم پزشکی به علت درآمدبالای شغلی صحبتی نادرست محسوب می شود.

وزیربهداشت ادامه داد: نوع دوستی و کمک به دیگران از جمله خصوصیات مردم کشورمان است که این مسئله در این رشته پر رنگ تر است .

هاشمی ابراز کرد: ما باید توانمندی در نظام آموزشی را ایجاد کنیم تا حداکثر بهره را از علاقه مندان حوزه علوم پزشکی ببریم لیکن نشانه نهایی مردم و کشوررا پوشش می دهد و اگر توانمندی هارا توسعه ندهیم ؛ افراد نخبه و با انگیزه به خارج از کشور می روند .

وی با بیان اینکه در حوزه پزشکی عالی ترین تصمیم گیری در طول ۳۰ سال گذشته انجام شده است هست، تصریح کرد: رتبه های اول پزشکی در خارج از کشور به کشور عزیزمان ایران برگشته ومشغول فعالیت هستند و مسئله مهم این است که نخبگان مقیم خارج را برگردانیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حوزه آموزش گرفتاری ها کم نیست، افزود: بعضی از افراد موفقیت خودرا در متوقف کردن دیگران می بینند و تفاوت بین فرهنگ ما با دیگران این است که آنها به افزایش مردم ارزش کمک می کنند ولی ما تلاش می کنیم که یکدیگر را پایین بکشیم .
هاشمی اظهار کرد: هرچه انسان پربارتر افتاده تر و از مقبولیت بیشتری در میان مردم برخوردار است و پزشکان تافته جدا بافته نبوده و باید به مردم احترام بیشتری بگذارند و تا آخر عمر تواضع ارزش را حفظ کنند.

وی یادآور شد: زندگی فقط درس نیست و شاخصه های خاص خودش را دارد و حوزه بهداشت از امانت مردم آن طور که خدا و مردم می پسندد مواظبت می کند.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آموزش | پزشکی | بهداشت | آموزشی | بهداشت | وزارت بهداشت | علوم پزشکی | تولیدعلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog