پايين آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی

پايين: آفتاب همدان خبرنگار اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب باشگاه خبرنگاران جوان اوقات شرعی

گت بلاگز فرهنگی هنری ویژه برنامه‌های شبکه دو سیما در ماه مهمانی خدا

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه دو سیما برنامه‌های متنوعی را جهت خانواده‌های ایرانی در رده‌های سنی متفاوت و روزه‌داران ضیافت الهی تدارک دیده هست.

ویژه برنامه‌های شبکه دو سیما در ماه مهمانی خدا

به گزارش حوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از روابط عمومی شبکه دو؛ خاص برنامه سحرگاهی «نوسفران»، جُنگ شبانه «ماه تمام»، مجموعه «بی نظیر»، «ایوان بهشت»، مجموعه های نمایشی «محله گل و بلبل» و «فیتیله»، سریال «رستاخیز تفنگ ها»، «این شرحِ شرحه شرحه»، «چهل کیمیا»، «کام شیرین»، «ترنم باران»، «کوی محبت»، «از لاک جیغ تا خدا»، خاص برنامه های شب های قدر، ترتیل خوانی قرآن کریم و فیلم های سینمایی و مستند متعدد عناوین خاص برنامه هایی است که به عنوان تدارک خاص شبکه دو جهت ضیافت الهی ماه رمضان معرفی می شود.
سریال «رستاخیز تفنگ ها» همزمان با ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 21:30 از شبکه دو سیما پخش می شود. این سریال محصول تلویزیون المنار لبنان و با عنوان مقاومت مردم سوریه و لبنان علیه استعمار فرانسه در خلال سال های دهه 1920 است.

عبارات مهم : مجموعه

سفر در سحرهاى ماه مبارك رمضان با «نوسفران»
«نوسفران» خاص برنامه سحرگاهی شبکه دو کاری است از گروه کودک و نوجوان که به صورت زنده روی آنتن می رود. این برنامه به تهیه کنندگی محمد مهدی ابهری و اجرای سیدجواد هاشمی سحرهای ماه مبارک رمضان از ساعت 3 بامداد همراه سحرخیزان نوجوان و خانواده های آنان خواهد بود.
بیانیه نوسفران، دورهمی های نوجوانانه، قصه گویی به وسیله گیتی خامنه، نیایش و مناجات خوانی امیرحسین مدرس، نمایش رادیویی، حکایت امروز؛ بیان ماجراها و قصه های اتفاق افتاده معاصر، فرازهایی از دعای صحیفه، دوچرخه؛ مصاحبه با نوجوانان، گفت وگو با خانواده شهدای مدافع حرم، روزشمار ماه رمضان، پیامی جهت آسمان همچنین مجموعه بیانات مقام معظم رهبری جهت کودکان و نوجوانان از بخش های متفاوت برنامه است که در تجربه روزه داری همراه نوجوانان و خانواده های آنان هست.
«بهترين شكل ممكن»

شبکه دو سیما برنامه زنده «بهترين شكل ممكن» را در ایام ماه مبارک روانه آنتن می کند. این برنامه به معرفی مردان و زنان آینده ساز از طریق توجه به نقش پدر و مادر در تربیت فرزندان موفق و موثر به خاص در عرصه اولویت های علمی و اقتصادی کشور می پردازد.
«بهترين شكل ممكن» مشمول بر بخش های متنوعی چون گزارش، گفت وگو، پخش ویدئو و تصویر های ارسالی و … است.
این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی محمد سلوکی و اجرای مژده لواسانی که شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:00 روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.
«محله گل و بلبل» و «فیتیله» ای ها

گروه کودک و نوجوان با دو مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل» و «فیتیله» در ماه مبارک رمضان همراه مخاطبان این شبکه خواهد بود.
«فیتیله» با رویکردی آموزشی، تربیتی، تفریحی و سرگرم کننده با حضور عموهای فیتیله ای و به تهیه کنندگی علیرضا آقایی و كارگردانى محمد مسلمى از رمضان 96 در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار می گیرد. این مجموعه نمایشی از شنبه تا سه شنبه ساعت 19:00 پخش خواهد شد.
همچنین «محله گل و بلبل» به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده، اجرای داریوش فرضایی و كارگردانى احمد درويش عليپور از سه شنبه تا جمعه ساعت 19:00 روانه آنتن خواهد شد.
شبانه هایی از جنس «ماه تمام» در ضیافت الهی

جُنگ شبانگاهی «ماه تمام» کاری از گروه خانواده و به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی که شنبه تا پنجشنبه حوالی ساعت 23:30 به صورت زنده روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.
این برنامه ترکیبی در کنار ایجاد فضایی معنوی تلاش می کند تا حالی خوب را به مخاطبان خود هدیه کند. «ماه تمام» با اجرای عبدا… روا، شب های ماه مبارک رمضان از پارک ارم روانه آنتن می شود. بخش خاص ایرانگردی با عنوان «همسفر»، گفت وگو با مهمانان، بازیگران و صورت های معروف محبوب و کارشناسان مختلف، گزارش مردمی به نام «این مردم نازنین» و … از جمله بخش های این برنامه هست.
همچنین «ماه تمام» علاوه بر میزبانی هنرمندان، بازیگران و خوانندگان متفاوت در بخش «جاودانه ها» به تجلیل از اشخاص ماندگار در حوزه های گوناگون می پردازد.
تصویری از «چهل کیمیا»ی عالم عشق…

برنامه «چهل کیمیا» تلاش می کند تا در چهل قسمت، زندگی چهل شخصیت و عالم و متفکر اسلامی در حوزه های فقه، عرفان و … را جهت بینندگان شبکه دو سیما به تصویر کشد.
این برنامه با ساختاری مستند دارای دو بخش است که مشمول بر گفت وگو و بازسازی صحنه هایی از زندگی علما و عرفای صاحب نام در مقاطع گوناگون از کودکی تا تحصیل، زعامت، تدریس و … می شود. آیت الله العظمی بروجردی، آیت الله میرزا هاشم آملی، آیت الله انصاری همدانی، آیت الله کشمیری و … از جمله بزرگانی هستند که زندگی ارزش در این مستند روایت می شود.
«چهل کیمیا» کاری است از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی حجت عیدی و محمد کریمی دونا که در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 14:30 روانه آنتن مى شود.
پاى درس شيخ حسين انصاريان در «ايوان بهشت»

سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان در حسینیه همدانی ها به تهیه کنندگی سعید پورفرج، کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که ساعت 13:30 در روزهای ماه مبارک رمضان جهت پخش در نظر گرفته شده است است.
همچنین طرح قرآنی 1450 تحت عنوان برنامه «ترنم باران» به تهیه کنندگی محمد تربتی با محوریت سوره ملک هر روز ساعت 12:50 نیز جهت مؤمنان روزه دار در نظر گرفته شده است است.
«این شرحِ شرحه شرحه»

رمضان ستایان و شعرای فارسی زبان که از گذشته تا امروز اطراف ماه مبارک رمضان به سرودن شعرهای و قطعات ادبی پرداخته اند در برنامه «این شرحِ شرحه شرحه» با اجرای مرتضی امیری اسفندقه معرفی و بررسی می شوند.
این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی سعید پورفرج که هر شب ساعت 23:15 از شبکه دو سیما پخش می شود.
تلاوت های روزانه و ترتیل خوانی نوجوانان

جزءخوانی قرآن کریم از یزد هر روز ساعت 6:00 و ترتیل خوانی قرآن نوجوانان از قم هر روز ساعت 11:00 در جدول پخش برنامه های شبکه دو قرار دارد.
«از لاک جیغ تا خدا»
مستند «از لاک جیغ تا خدا » که قسمت های گذشته آن مورد تحسین و استقبال گسترده مخاطبان خاص و عام قرار گرفته بود در فصل تازه خود هر روز ساعت 18:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.
این برنامه کاری است از گروه خانواده به تهیه کنندگی هاشم تفکری بافقی و با محوریت تکریم حجاب و بانوان محجبه که همراه با روایت هایی از بانوانی که به تازگی موفق به بهره مندی از پوشش چادر شده است اند، روایت می شود. الگوسازی جهت جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.
همچنین برنامه های «کام شیرین» و «عصر خانواده» با توجه به قرار گرفتن در ماه مهمانی خدا با تدارک بخش هایی متناسب با این ایام روانه آنتن خواهند شد و بازتاب نمایشگاه قرآن کریم به صورت زنده حوالی ساعت 20:00 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مجموعه | برنامه | خانواده | خانواده | نوجوانان | ماه رمضان | عموهای فیتیله ای | شبکه دو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog